FIS Nordic World Ski Championships - Oberstdorf (GER) dne 22.2. - 7.3.2021:

Women 7.5/7.5km Skiathlon C/Ftime
1JOHAUG Therese(NOR)38:35.5
2KARLSSON Frida(SWE)39:05.5
3ANDERSSON Ebba(SWE)39:05.7
4STADLOBER Teresa(AUT)39:46.9
5KALLA Charlotte(SWE)39:47.6
6FOSSESHOLM Helene Marie(NOR)39:51.1

Women 10 km Ftime
1JOHAUG Therese(NOR)23:09.8
2KARLSSON Frida(SWE)24:04.0
3ANDERSSON Ebba(SWE)24:16.7
4DIGGINS Jessie(USA)24:21.8
5SORINA Tatiana(RSF)24:23.6
6KALLA Charlotte(SWE)24:26.1

Women 30 km C Msttime
1JOHAUG Therese(NOR)1:24:56.3
2WENG Heidi(NOR)1:27:30.5
3KARLSSON Frida(SWE)1:27:31.1
4ANDERSSON Ebba(SWE)1:27:32.6
5STADLOBER Teresa(AUT)1:27:42.9
6KALVAA Anne Kjersti(NOR)1:28:26.5

Women Relay 4x5 km Mtime
1NORWAY(NOR)53:43.2
WENG Tiril Udnes
WENG Heidi
JOHAUG Therese
FOSSESHOLM Helene Marie
2RSF(RSF)54:09.8
KIRPICHENKO Yana
STUPAK Yulia
SORINA Tatiana
NEPRYAEVA Natalia
3FINLAND(FIN)54:29.4
JOENSUU Jasmi
MATINTALO Johanna
ROPONEN Riitta-Liisa
PARMAKOSKI Krista
4UNITED STATES OF AMERICA(USA)54:30.2
SWIRBUL Hailey
MAUBET BJORNSEN Sadie
BRENNAN Rosie
DIGGINS Jessie
5GERMANY(GER)54:49.6
GIMMLER Laura
HENNIG Katharina
FINK Pia
CARL Victoria
6SWEDEN(SWE)55:43.2
SUNDLING Jonna
KALLA Charlotte
ANDERSSON Ebba
KARLSSON Frida

Men 15/15km Skiathlon C/Ftime
1BOLSHUNOV Alexander(RSF)1:11:33.9
2KRUEGER Simen Hegstad(NOR)1:11:35.0
3HOLUND Hans Christer(NOR)1:11:35.6
4KLAEBO Johannes Hoesflot(NOR)1:11:55.4
5IVERSEN Emil(NOR)1:11:56.0
6ROETHE Sjur(NOR)1:12:21.2

Men 15 km Ftime
1HOLUND Hans Christer(NOR)33:48.7
2KRUEGER Simen Hegstad(NOR)34:08.9
3AMUNDSEN Harald Oestberg(NOR)34:24.3
4BOLSHUNOV Alexander(RSF)34:32.4
5MALTSEV Artem(RSF)34:39.4
6ROETHE Sjur(NOR)34:44.0

Men 50 km C Msttime
1IVERSEN Emil(NOR)2:10:52.9
2BOLSHUNOV Alexander(RSF)2:10:53.6
3KRUEGER Simen Hegstad(NOR)2:11:01.1
4HOLUND Hans Christer(NOR)2:11:01.5
5BURMAN Jens(SWE)2:11:18.5
6NISKANEN Iivo(FIN)2:11:24.3

Men Relay 4x10 km Mtime
1NORWAY(NOR)1:52:39.0
GOLBERG Paal
IVERSEN Emil
HOLUND Hans Christer
KLAEBO Johannes Hoesflot
2RSF(RSF)1:52:51.0
CHERVOTKIN Alexey
YAKIMUSHKIN Ivan
MALTSEV Artem
BOLSHUNOV Alexander
3FRANCE(FRA)1:53:51.6
LAPALUS Hugo
MANIFICAT Maurice
PARISSE Clement
LAPIERRE Jules
4SWEDEN(SWE)1:53:55.5
HAEGGSTROEM Johan
SVENSSON Oskar
BURMAN Jens
POROMAA William
5SWITZERLAND(SUI)1:54:11.2
KLEE Beda
COLOGNA Dario
RUEESCH Jason
FURGER Roman
6FINLAND(FIN)1:54:28.4
HAKOLA Ristomatti
NISKANEN Iivo
HYVARINEN Perttu
MAKI Joni

zpět